Çok Satanlar

Çok Satanlar

Gösterim Adeti Sayfa Başı
Değişen Dünyada Sosyoloji Resimi
%15 İndirim

Değişen Dünyada Sosyoloji

· SOSYOLOJİK PERSPEKTİF · SOSYOLOJİK DÜŞÜNCENİN GELİŞİMİ VE SOSYOLOJİ TEORİLERİ · SOSYOLOJİK ARAŞTIRMA YÖNTEMİ · KÜLTÜR · TOPLUMSALLAŞMA · TOPLUM VE TOPLUMSAL ETKİLEŞİM · TOPLUMSAL GRUPLAR VE FORMEL ÖRGÜTLER · TOPLUMSAL SAPMA VE SUÇ · TOPLUMSAL TABAKALAŞMA · SİYASET · DİN · AİLE · EĞİTİM · EKONOMİK YAŞAM · TOPLUMSAL DEĞİŞME
27,00 TL
22,95 TL
Bakiye Tipi:Var
Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat Resimi
%30 İndirim

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat

Zweig bu novellası’nda bir kadının yaşamını bütünüyle değiştiren yirmi dört saatlik deneyimini anlatırken, insanda içkin saplantıların ve dayanılmaz arzuların sınırlarında gezinir. özgürce ve tutkuyla içgüdülerinin peşine takılan bir kadının bu kısa ve yoğun hikayesi, kadın kalbinin sırlarına ermiş ustanın kaleminde olağanüstü bir anlatıya dönüşür. Yapıtı için mekân olarak muhteşem atmosferiyle Fransız Riviera’sını seçen Zweig, 1920’li yılların sonlarında Avrupa’nın “kibar” tabakasının ikiyüzlü ahlak anlayışına yönelik eleştirel tavrıyla dikkat çeker.

8,00 TL
5,60 TL
Bakiye Tipi:Var
Bülbülü Öldürmek Resimi
%28 İndirim

Bülbülü Öldürmek

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor.
Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor. Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliğiyle ürperten, “insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede.
"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."

22,00 TL
15,84 TL
Bakiye Tipi:Var
Okyanus 8.sınıf Türkçe Soru Bankası Resimi
%30 İndirim

Okyanus 8.sınıf Türkçe Soru Bankası

8. Sınıf Kazanımlı Türkçe Soru Bankası'nda konular ünitelere göre ayrılmış olup her üniteye ait kazanımlarla ilgili kısa ve anlaşılır açıklamalara yer verildi. Testlerde kazanımlarla ilgili öğrencinin anlama ve yorumlama yeteneğini geliştirecek TEOG sınav sistemine uygun sorular hazırlandı. "Ünite Değerlendirme" testleriyle ise her ünitenin genel tekrarı sağlandı. Kazanımlı soru bankalarının video çözümlerine cep telefonu veya tabletle testin üzerindeki kare kodu okutarak ya da bilgisayardan www.akilliogretim.com adresinde kare kod numarasını aratarak ulaşabilirsiniz.
26,00 TL
18,20 TL
Bakiye Tipi:Var
Sonuç 10. Sınıf Matematik Set Resimi
%30 İndirim
ÖrnekAkademi 10. Sınıf Tek Kitap Konu Anlatım Resimi
%25 İndirim

ÖrnekAkademi 10. Sınıf Tek Kitap Konu Anlatım

ÖrnekAkademi 10. Sınıf Tek Kitap Konu Anlatım
35,00 TL
26,25 TL
Bakiye Tipi:Var
Esen 10. Sınıf Matematik Konu Özetli Soru Bankası Resimi
%35 İndirim

Esen 10. Sınıf Matematik Konu Özetli Soru Bankası

Esen 10. Sınıf Matematik Konu Özetli Soru Bankası
58,50 TL
38,03 TL
Bakiye Tipi:Var
Dede Korkut Kitabı Resimi
%20 İndirim

Dede Korkut Kitabı

ÜRÜN AÇIKLAMASI Büyük âlim Prof. Dr. Fuat Köprülü diyor ki: "Bütün Türk Edebiyatı terazisinin bir gözüne "Dede Korkut" konsa, "Dede Korkut" ağır basar." Merhum Prof. Dr. Muharrem Ergin tarafından hazırlanmış olan bu eşsiz eser yeni baskısı ile sunulmaktadır.
14,00 TL
11,20 TL
Bakiye Tipi:Var
Doğançay'ın Çınarları Resimi
%27 İndirim
EİS YGS LYS Geometri Soru Bankası Resimi
%20 İndirim
Dünya Büyülü Bir Yer Resimi
%30 İndirim

Dünya Büyülü Bir Yer

Gençlerin arayışlarına ışık tutan, sevgi dolu, şiirsel bir roman!

Kit, ailesiyle birlikte Kuzey İngiltere'nin eski madenci kasabalarından birinde yaşayan dedesinin yanına yerleşir. Yeni okulunda tanıştığı çocukların metruk maden ocağında oynadıkları "ölüm" denen gizemli oyun, Kit'in yaşamı algılayışında derin değişikliklere neden olur. İlginç resimler yapan hırçın delikanlı Askew; delidolu, çılgın bir kız olan Allie; zamanın gerisinden gelen küçük İpeksi'nin silueti; sevgili dedesi ve dedesinin ona anlattığı anılar; kaleminden dökülüveren Lak'ın öyküsü ve daha pek çok ayrıntı delikanlıyı etkiler. O, geçmişi ve bugünü aynı anda duyup yaşayabilen biridir artık...

2001 Michael L. Printz ödülü (ABD)
2001 Luchs ödülü (Almanya)
1999 Silver Smarties ödülü (İngiltere)
Silver Kiss ödülü (Hollanda)

çağdaş İngiliz edebiyatının usta kalemi David Almond'dan duygu ve gizem dolu bir başyapıt. Dostluk, sevgi, yaşam ve ölümün iç içe geçtiği sıradışı ve epik romanlarıyla tanınan Almond'un okuyucuyu bir anda sarıp sarmalayan zengin anlatım gücü ile varoluşun sürekliliğine ilişkin kavrayışını bir araya getiren romanı, gençler kadar yetişkileri de etkiliyor. Kuşaktan kuşağa birbirimize devrettiğimiz dünyanın gerçekten büyülü bir yer olduğunu, bu büyünün de süreklilikte gizlendiği gerçeğini yalın bir dille vurgulamayı başarıyor. Kitap, sürükleyici kurgusu kadar felsefi derinliğiyle de dikkati çekiyor.

16,00 TL
11,20 TL
Bakiye Tipi:Var
Uzun Beyaz Bulut Gelibolu Resimi
%30 İndirim

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu

çanakkale 2000
çanakkale Savaşları’nda ölen büyük dedesinin mezarını aramak için Gelibolu’ya gelen Zelandalı genç bir kadın ve çanakkale Milli Parkı’nda bastonuyla dolaşan Türk Nine’nin akıllara durgunluk veren seksen beş yıllık sırrı...
çanakkale 1915
Osmanlı teğmeni Ali Osman Bey ile Anzak Er Alistair John Taylor’ın birlikte insanlığa verdiği dehşetengiz ders...
Tarih kitaplarında yer almasına henüz hiçbir milletin izin vermeye hazır olmadığı büyük insanlık sınavı: Aynı adam aynı savaşta iki düşman ülkede savaş kahramanı olur mu Ya da: Tarih düz okunacak bir metin midir Ve tarih yeniden yazılmalı mıdır Ve tarih yeniden yazılmalı mıdır

“Uzun Beyaz Bulut –Gelibolu, Türk romanında heyecan verici bir yenilik. Savaşın anlamsızlığını, gizemini ve düşmanlığın ötesinde birleştirme mucizesini dünya edebiyatında pek az yazar böylesine sürükleyici bir anlatımla yaratabilmiştir.”
TALAT S. HALMAN

22,00 TL
15,40 TL
Bakiye Tipi:Var
Serçe Kuş Resimi
%30 İndirim

Serçe Kuş

“Serçekuş“ çağdaş bir masal. çocuk gibi düşünen, etrafına çocuk gibi bakan bir serçenin avcı ile başlayan macerası. “Serçekuş“un en belirgin özelliği anlatımındaki şiirselliği olarak belirir. Her yaştan okurun zevkle okuyabileceği bir kitap. Bu yönüyle “Serçekuş“ çocuk edebiyatımızın klasikleri arasında önemli bir yere sahip bulunuyor.

8,00 TL
5,60 TL
Bakiye Tipi:Var
Aydan 8.Sınıf TEOG Tüm Dersler Konu Anlatımlı Resimi
%35 İndirim

Aydan 8.Sınıf TEOG Tüm Dersler Konu Anlatımlı

Tüm Dersler İlköğretim 8;(Konu özetli, örnek çözümlü, Konu Alıştırmalı, Konu Testli)

34,00 TL
22,10 TL
Bakiye Tipi:Var